Domov seniorů U Přehrady, z.s.

Jídelní lístky


Jinak a lépe

Dnes bychom vás rádi nechali nahlédnout pod pokličku v naší kuchyni. Tentokrát jsme se zaměřili na klienty s poruchou polykání. Díky podpoře pana ředitele, který nás na tuto myšlenku přivedl a velkému nadšení celého gastro týmu se nám podařilo od 1. 7. 2024 připojit se k ostatním zařízením v ČR a takto upravenou stravu začít podávat.

Celému procesu předcházeli stáže v Domově Potoky v Chřibské, kde se nám věnovala paní Lucie Šípová a odborné školení proběhlo pod vedením pana Jana Slavíka ze společnosti Dr. Oetker, který se přípravou stravy za pomocí zahušťovadla Bindemittel v modifikované konzistenci hustého pyré zabývá. Oběma vám patří náš velký dík.

Pilotní projekt revolučního stravování pro klienty s poruchou polykání odstartovala v ČR Všeobecná fakultní nemocnice v Praze v listopadu roku 2022. Strava splňuje vysoké nároky na chuť, estetický dojem i nutriční obsah.

Největší odměnou a další motivací jsou pro nás prázdné talíře, které se k nám do kuchyně vrací.

…a protože se u nás kreativitě meze nekladou, určitě vám naši kuchaři brzy připraví další fotodokumentaci.

Vendula Beránková, vedoucí stravovacího úseku

Domov seniorů U Přehrady, z.s.

U Přehrady 5282/69, 466 02 Jablonec nad Nisou (Ukázat na mapě)

IČ: 07690720, DIČ: CZ07690720

Datová schránka: fgwsirw

Poslání organizace

Domov pro seniory U PŘEHRADY v Jablonci nad Nisou nabízí zázemí především těm, kdo se již neobejdou bez pomoci druhých. Pro své klienty s láskou vytváří skutečný DOMOV, kde se mohou cítit příjemně a kde se jim zároveň dostává kvalitní zdravotní a sociální péče.